Alıntılar

Yazarların Unutulmaz Kitap Alıntıları

Tezer Özlü

En çok güvenim ve sevgim olan insan sensin. Benden çok uzak kaldın. Sana ihtiyacım var.

Orhan Veli Kanık

İşim gücüm budur benim, Gökyüzünü boyarım her sabah, Hepiniz uykudayken. Uyanır bakarsınız ki mavi.

Ümit Yaşar Oğuzcan

Gülleri sarı severim, toprağı ıslak. Türküleri yanık, şiirleri hoyrat! Havayı nemsiz, çayı demsiz … Bir seni olduğun gibi, Bir seni her şeye rağmen. Bir seni, hâlâ.

Cemal Süreyya

Ne çıkar yanımda olmasan Kalbim senden ibaret değil mi Uzaktan sevmek zor demişsin Etme sevdam Görmeden sevmek ibadet değil mi

Nikos Kazancakis

Dünyayı bugünkü durumuna getiren nedir, bilir misin? Yarım işler, yarım konuşmalar, yarım günahlar, yarım iyiliklerdir.

Charles Bukowski

İnsanlar kandırılmak istiyor. Gerçeklikten, yaşamaktan korkuyorlar çünkü. Bu yüzden hep televizyon izleyip fal baktırıyorlar. Onlara yalan söylerseniz sizi severler, en çok sizi severler. Gerçekleri hatırlatırsanız sizden uzaklaşırlar, bazen nefret bile ederler.

Oğuz Atay

Şu anda, sana güzel bir söz söyleyebilmek için, on bin kitap okumuş olmayı isterdim" dedi: Gene de az gelişmiş bir cümle söylemeden içim rahat etmeyecek: "Seni tanıdığıma çok sevindim kendi çapımda."

Ahmed Arif

Şu an, yanında olmayı dünyaya bin yıllığına yeniden gelmeğe değişmem.

Orhan Kemal

Hiç bitmeyecek mi senin bu okuman? -Bitmeyecek, dedi. Hiç mi? -Hiç. Niyetin kâtip olmak mı yani? -Hayır. Ya? -İnsan olmak.

Özdemir Asaf

Ölebilirim genç yaşımda, En güzel şiirlerimi söylemeden götürebilirim. Şimdi kavak yelleri esiyorken başımda, Sevgilim, Seni bir akşamüstü düşündürebilirim.

Oğuz Atay

“Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım, kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım.”

Peyami Safa

Fakat dostum, insanın ruhu yazı tahtası değildir ki üstündekileri sildikten sonra yerine yenilerini yazmak mümkün olsun.

Gülten Akın

Bir büyük oyun yaşamak dediğin Beni ya sevmeli ya öldürmeli..

Gülten Akın

Seni sevdim. Artık tek mümkünüm sensin

Cahit Zarifoğlu

Bu dünya soğuk. Rüzgâr genelde ters yöne eser. Limon ağaçları kurur. Bahaneler hep hazır. Güzel günler çabuk geçer. İçimiz hep bir hoşçakal ülkesi..

Cemal Süreyya

Birlikte mısralar düşürüyoruz ama iyi ama kötü Boynun diyorum boynunu benim kadar kimse değerlendiremez Bir mısra daha söylesek sanki her şey düzelecek.