Bayi Toplantısı Film İncelemesi | Film Diyalogları

Bayi Toplantısı Film İncelemesi

Bayi toplantısı film incelemesi, film konusu ve film hakkında ki görüşlerim..

Yazar Serkan Yalçın 22 Şubat 2020, Cumartesi

Bayi Toplantısı Film İncelemesi

Bayi Toplantısı Filmi

Merhabalar, bildiğiniz gibi bayi toplantısı filmi bugün vizyona girdi isterseniz önce filmin konusunu bi okuyalım;

Bayi Toplantısı Filminin Konusu

Bayi Toplantısı, katıldıkları bayi toplantısında kendilerini birbirinden eğlenceli maceraların içinde bulan üç beyaz eşya satıcısının hikayesini konu ediyor. Namık, Adem ve Sadık, geçimlerini esnaflık yaparak sağlayan üç adamdır. Birbirlerini tanımayan bu üç adamın yolu katıldıkları bayi toplantısında kesişir. Hayatlarının zor bir döneminden geçen Namık, Adem ve Sadık, başlarına gelen olaylar sonrasında kendilerini macera dolu bir planın içinde bulur. Bayilerini kurtarmaya çalışan ekibin bu süreçte birbirine güvenmekten ve hızlı etmekten başka çaresi yoktur.

Bayi Toplantısı Filminin Yazarı: İbrahim Büyükak

Bayi Toplantısı Filminin Yönetmeni: Bedran Güzel

Bayi Toplantısı Filminin Oyuncuları: İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin, Safa Sarı, Müfit Kayacan, Hakan Salınmış, Gamze Karaduman gibi oyuncular bulunuyor..

Bayi Toplantısı Film İncelemesi

Film vizyona girmeden önce fragmanlarını izlediğimde beni epeyce heyecanlandırmıştı oyuncu kadrosu ve hikayesi beklentilerin de oldukça yüksek olması için elbette yeterliydi. Bugün filmi izlediğimde bayi toplantısı filmi hakkındaki düşüncelerim fragmandaki düşüncelerim ile aynı değil tabiki..
Filmin hikayesi aceleye gelmiş gibi bir his oluşturdu ben de çünkü hikayenin anlatımı ve zamanlar arasındaki işleyiş beni hiç tatmin etmedi
film başrol oyuncularından İbrahim Büyükak ve Doğu Demirkol'un babalarının yanında çalıştıkları diğer başrol oyuncusu Onur Buldu'nun ise kendi işi olan esnaflık üzerinden başlıyor.. Her yıl düzenlenen bu bayi toplantısı spolier vermek istemediğimden biraz kapalı anlatıyorum Bayi Toplantısına katılıyorlar her şey çok güzel başlarken birden kendilerini bir soygunun içinde buluyorlar daha sonra filmin hikayesi tamamen bu soygun ile şekilleniyor ve filmin neticesi de bu soygun ile sonlanıyor.

Bayi Toplantısı Eleştiri

Bayi Toplantısı filmi senaryo olarak daha derli toplu olabilirmiş hissi uyandırdı ben de olayın başlangıcı, bitişi, film arasında geçen olaylar bir birilerinden uzaklaşıp sonradan yakınlaşıyor.

Gelelim bayi toplantısı filminin oyunculuk performanslarına..

Oyunculukları çok beğendim özellikle de Doğu Demirkol ve Onur Buldu şahane oyunculuklar göstermişler ancak İbrahim Büyükak'ın oyunculuk performansı beni hiç tatmin etmedi belirtmeliyim ki film içerisinde hiç espri yapmıyor ve canlandırdığı karekterde ki sunumu biraz donu kalmış bu tabiki benim yorumum.. İbrahim Büyükak daha önce canlandırdığı karekterlerde Küçük esnaf, Yol Arkadaşım gibi filmlerdeki oyunculuğunun çok altında olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Toparlayacak olursak, film gayet güzel hoş vakit geçirebileceğiniz bir film. Ama benim güzel film tanımım var ve bu tanım eğer bir filmi birden fazla kez izliyorsam o film güzeldir. Bayi Toplantısı filmi 2.kez izleyeceğim bir film değil maalesef..
Sanırım bu kadar bilgi yeterli hepinize iyi seyirler diliyorum:)