Kafalar Karışık Film İncelemesi | Film Diyalogları

Kafalar Karışık Film İncelemesi

Kafalar Karışık filminin konusu ve incelemesi

Yazar Serkan Yalçın 07 Aralık 2019, Cumartesi

Kafalar Karışık Film İncelemesi

Kafalar Karışık Filmi

Film henüz tanıtım sürecindeyken gerek oyuncu ekibiyle gerekse de fragmanları ile beni epeyce heyecanlandırmıştı.
Film de gerçekten çok geniş bir oyuncu ekibi var..

Kafalar Karışık Filmi Oyuncu Kadrosu

Metin Akpınar, Güven Kıraç, Perihan Savaş, Cihan Ünal, Erkan Can, Ruhi Sarı, Zuhal Yalçın gibi önemli isimler..

Kafalar Karışık Filminin Konusu

Kafalar Karışık filmi Atakan'ın sevdiği kıza evlenme teklifi etmesi ile başlıyor, daha sonra sevgilisinin dedesi Atakan fakir olduğu için evlenmelerine izin vermiyor olaylar böylelikle başlamış oluyor.. 

Atakan ve arkadaşları Atakan'ın sevgilisinin yıllar önce kaybolan babasını bulmak için bir yolculuğa başlıyorlar, farklı şehirlerde sevgilisinin babasını aradıktan sonra sonunda kızın babasını buluyorlar ve niyetleri kızın babasını eve götürmek iken farklı olaylar ile karşılaşıyorlar..

Kafalar Karışık Filmi Eleştiri

Filmin gerek senaryosu gerekse oyunculuk performansları benim beklentilerimin çok altında kaldı. Yazımın başında da söylediğim gibi kafalar karışık filminin oyuncu ekibinin geniş olması ve fragmanların bıraktığı etkiler ile daha güzel bir film bekliyordum.
Filmin senaryosu çok basit bir seviyede diyaloglar, olaylar ve olaylar arasında geçen süreçler çok basit işlenmiş sanırım yönetmenin de başarısız bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Ancak tüm yükü yönetmene de atmam filmin senaryosu başta olmak üzere oyunculuklar ve çekimi beni hiç etkilemedi. 

Kafalar ekibinin YouTube de güzel mizah işleri çıkartması filme de bir kaç güzel diyalog sahnesi ortaya koymuş film deki repliklerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bence filmin senaryosu biraz aceleye gelmiş gibi görünüyor üzerinde biraz daha çalışılmış bir senaryo ile çok daha güzel bir film ortaya çıkabilirmiş. Oyuncuların performansları ise çok sönük kalmış hele ki usta oyuncuların performansları senaryodan olsa gerek çok alt sevilerde..

Kafalar Karışık filmi bence biraz vasat kalmış.. Umarım bir sonraki filmlerinde daha düzenli bir senaryo ile çok daha kaliteli işler ortaya koyarlar.
Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile hoş kalın..