Rambo 6 Konusu ve İncelemesi | Film Diyalogları

Rambo 6 Konusu ve İncelemesi

Rambo 6 Filminin incelemesi ve konusu

Yazar Serkan Yalçın 02 Aralık 2019, Pazartesi

Rambo 6 Konusu ve İncelemesi

Rambo 6

Rambo film serisinin son filmi Rambo 6 izlemeye başlamadan önce ben de epeyce ön yargı oluşturmuştu aradan geçen yılların film serisinin konusunu ve hikayesini epeyce değiştireceğini düşünmüştüm. Film Rambo'nun büyük bir sel olayında insanları kurtarmak için yardıma gitmesi ile başlıyor..  

Rambo 6 Konusu

Film de Rambo'nun yeğeni olduğunu ve yaklaşık 10 yıldır ona babalık yaptığını öğreniyorum, sonrasında Rambo'nun yeğeni (Gabrielle) e gelen bir telefon sonrasında yıllardır görmediği babasının yaşadığını öğreniyor, bu durumu Rambo ya söylüyor ve babasının yaşadığı şehre meksikaya gitmek istediğini söylüyor. Rambo izin vermiyor babasının kötü birisi olduğunu ve ona zarar verebileceğini söylüyor kısa bir konuşma sonrasında Gabrielle (Rambon'nun yeğeni) görmeye gitmeyeceğini söylüyor. Ertesi gün çantasını da alarak evden çıkıyor, meksikaya gidiyor ve film böylece başlıyor..

Rambo 6 İnceleme

Film yazının başında da belirttiğim gibi kesinlikle beklediğim gibi çıktı ve Rambo serisi ile uzaktan yakından alakalı değil.
Bu film Rambo adı altında değilde farklı bir isim ile çekilebilirdi bence zira Rambo serisinin büyük ihtimalle son serisinin böyle bir yapıt ile sonlanmasını istemezdim. Küçükken Rambo yu ilk izlediğimde hissettiğim ve çok beğendiğim o oyunculuk, hikaye ve konu bu son film de hiç o duyguları hissedemedim. Evet film çok kötü değil. Ancak Rambo serileri ile kıyaslama yaptığımızda çok farklı bir film ama filmin içerisinde geçen replikler oldukça güzel seviyede film içerisinde geçen replikleri, buradan okuyabilirsiniz.